GÜN AŞIRI ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR
Haber
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 14:22 Bu haber 207 kez okundu
 
GÜN AŞIRI ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR
DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, mevcut hükümetin ekonomi politikası ve gün aşırı gelen zamlar ile ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.
SİYASET Haberi
GÜN AŞIRI ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR

Caymaz, sosyaş medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi ;

“Dün itibariyle ;

Benzine 1,68 TL, Otogaza 60 kuruş, Çaya 43, Şekere 25 zam yapıldı.

Yetti mi ? Yetmemiş !

19 Mayıs Perşembe günü benzine 103.29 kuruş, 21 Mayıs Cumartesi günü Motorine 73.15 kuruş daha fiyat artışı beklenmekte. Zam yapmanın da bir adabı olur, hepten işler kontrolden çıktı. Hükümet olarak amacınız, hedefiniz ve çözüm politikalarınız nedir ? Milletimizin daha ne kadar sabretmesini bekliyorsunuz ? Akaryakıta zam demek tüm piyasa mallarına zam geliyor anlamı taşır. Siyasetin dışında sade bir vatandaş olarak yaptığımız sektörel işlerde planlama yapamıyoruz, maliyet hesabı yapamıyoruz, kâr mı ettik, zarar mı ettik öngöremiyoruz. Elimizdeki ürüne bağlantı yapıyoruz, ertesi gün zarar etmeyeceğimizin garantisi yok. Kısacası hep birlikte çalışarak batıyoruz. Dolar kuru yine tırmanışa geçti, kime zararı olacak ? Hammadde tedariği ile üretim yapan üreticilerimize, emek veren, parasını riske atan ve çalışarak devletine vergi veren işletmelerimize zararı olacak. Peki kime faydası olacak ? Hükümetin getirmiş olduğu kur korumalı mevduat sisteminde parasını bankaya faize yatıranlara yarayacak. Ne güzel sistem, büyük bir kesim tüm bu ekonomik sıkıntılar içerisinde canla başla çalışarak ödediği vergilerden bankada parası olanların servetlerine servet katacak.

Günümüz itibariyle Türkiye’nin dünya ekonomisindeki payı 0.67’ye indi.

Bu rakam 1980’den beri son 42 yılın en düşük 2. seviyesi.

İlk sırada 0.60 ile 2001 geliyor. Yani 2001 ekonomik krizindeki verilere döndük.

Hükümet yetkililerine sesleniyorum, artık üreticilerimize, çiftçilerimize, esnaflarımıza, sanayicilerimize, kamu personellerimize, kısaca tüm vatandaşlarımıza hayal vadetmekten vazgeçin. Hemen her gün sahadayım, ziyaretler gerçekleştiriyorum. Gördüğüm manzara şu, herkes sessiz ve mutsuz. İlk seçimlerde sessizliklerini sandıklara yansıtacaklar.

Bu kötü gidişattan kurtulmanın mantıklı ve tek yolu Sayın Ali Babacan'ı ve DEVA Partisi'ni desteklemektir”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜN, AŞIRI, ZAM, YAĞMURU, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı